به کارآفرین اجتماعی نیاز داریم


استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: نسل جدیدی از کارآفرینان نیاز داریم تا مسایل اجتماعی را درک کنند و برای پیشبرد اقتصاد جامعه طرح بدهند.
عبدالحسین ساسان در کمیسیون مسوولیت‌های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان افزود: کارآفرین اجتماعی کسانی هستند که پیش‌بینی می‌کنند به زودی موج عظیم بیکاری به خاطر هوش مصنوعی و پیشرفت‌های دیگر پیش می‌آید، با معضل بیکاری چه کنیم؟ وقتی ماهی‌های بزرگ ماهی‌های کوچک را خوردند، با شرکت‌های ورشکسته و نیمه تعطیل چه کنیم؟
وی با اشاره به اینکه تا دو سال آینده سونامی بیکاری به‌شدت افزایش می‌یابد، گفت: مشاغلی مانند اپراتوری، راننده تاکسی، قطار باهوش مصنوعی از بین خواهد رفت و شاهد حرکت خودرو بدون راننده خواهیم شد. اگرچه در حال حاضر هم تلفن‌های گویا جای خود را به اپراتور داده ولی در آینده اپراتور کامل حذف می‌شود. به‌زور نمی‌توان کارگر گرفت چراکه کارگر در مقابل ماشین کمتر کار می‌کند و نمی‌توان رقابت ایجاد کرد و باید برای اشتغال فکری اندیشید.
ساسان خاطرنشان کرد: جهان امروز با پدیده تازه‌ای در کارآفرینی روبه‌روست و با همه اهمیتی که به کارآفرین می‌دهیم و به آن نیاز داریم به یک نسل جدید از آنها هم نیاز داریم تا مسایل اجتماعی را درک کنند و برای پیشبرد اقتصاد جامعه طرح بدهند. در حال حاضر کارآفرین اجتماعی، مقوله جدیدی در سطح دنیاست که با ایجاد ۳۵ دانشگاه، رشته کارآفرینی را تعریف کردند و تا درجه دکتری ارتقا دادند.
هم‌چنین رییس کمیسیون مسوولیت های اجتماعی گفت: این کمیسیون برای نخستین بار در بین اتاق‌های بازرگانی کشور تشکیل‌شده و هدف آن ایجاد و تقویت مسوولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی و نقش‌آفرینی آنان در بخش‌های مختلف اجتماعی است .
زهرا اخوان نسب برگزاری همایش‌ها و نشست‌های آموزشی و هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی در راستای تبیین نقش مسوولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی را از اهم فعالیت‌های این کمیسیون برشمرد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *