حمایت از تولید داخل کشور

کارشناسان می‌گویند سال‌هاست فرهنگی در کشور شکل گرفته که افراد، استفاده از کالاهای تولید خارج را مزیت شمرده و در بیشتر موارد آن را به تولیدات داخلی ترجیح می دهند. ورود برندهای گوناگون به کشور باعث شده تا بازارها در تسخیر تولیدات خارجی در آیند.

شاید برخی به درستی بگویند برخی تولیدات داخلی از کیفیت پایینی برخوردار هستند و از این‌رو ترجیح بر این است که کالای تولید خارج استفاده شود. این حرف در مورد برخی کالاها واقعاً درست است و برخی تولیدکنندگان نتوانسته‌اند در ارتقاء کیفیت تولیدات و ارائه خدمات پس از آن به اندازه‌ی برندهای خارجی موفق باشند، اما حمایت مصرف‌کننده‌ی داخلی می‌تواند گام به گام تولیدات داخلی را به سمت بهبود سوق دهد.

مسئله مهم این است که امروز بیکاری جوانان به بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین دغدغه و مشکل داخلی کشور تبدیل شده و هر ایرانی باید تلاش کند تا سنگی را از پیش پای بیکاری جوانان بردارد. ما ناخواسته در مسیری افتاده‌ایم که در بسیاری از موارد به مصرف‌کننده‌ی تولیدات و محصولات خارجی تبدیل شده‌ایم و این فکر باید تغییر کند.

بدتر از رواج شدید فکر استفاده از کالاهای تولید خارجی، وجود نامبارک پدیده‌ی قاچاق و فعالیت شبکه‌های گسترده و مافیایی قاچاق کالاها و محصولات خارجی به کشور، حتی از طریق مبادی رسمی و به صورت انبوه و کانتینری است، که قاعدتاً خیانت بزرگی را در بیکار ماندن جوانان این مرز و بوم مرتکب شده و می‌شوند.

 منبع خبر:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *